
Spinazierisotto met geroosterde venkel
en kip
- 35 min bereidingstijd
Ingrediënten
- 75 gram blue japonrijst
- 10 gram boter
- 0.5 stuk(s) bouillonblokje kip
- 100 gram kipdijfilet blokjes
- 0.5 teentje(s) knoflook
- 1 eetlepel(s) olijfolie
- 100 gram spinazie
- 0.5 stuk(s) ui
- 0.5 stuk(s) venkel
- 250 milliliter water
- 150 gram blue japonrijst
- 20 gram boter
- 1 stuk(s) bouillonblokje kip
- 200 gram kipdijfilet blokjes
- 1 teentje(s) knoflook
- 2 eetlepel(s) olijfolie
- 200 gram spinazie
- 1 stuk(s) ui
- 1 stuk(s) venkel
- 500 milliliter water
- 225 gram blue japonrijst
- 30 gram boter
- 1.5 stuk(s) bouillonblokje kip
- 300 gram kipdijfilet blokjes
- 1.5 teentje(s) knoflook
- 3 eetlepel(s) olijfolie
- 300 gram spinazie
- 1.5 stuk(s) ui
- 1.5 stuk(s) venkel
- 750 milliliter water
- 300 gram blue japonrijst
- 40 gram boter
- 2 stuk(s) bouillonblokje kip
- 400 gram kipdijfilet blokjes
- 2 teentje(s) knoflook
- 4 eetlepel(s) olijfolie
- 400 gram spinazie
- 2 stuk(s) ui
- 2 stuk(s) venkel
- 1000 milliliter water
Geen superverse ingrediënten meer missen?
Kies ook voor deze box en ontvang iedere week alle ingrediënten om 3 smaakvolle recepten mee te koken.

Gemaksbox
Vanaf 56.45 per weekTip
Roeren = romigheid. Blijf tijdens het koken regelmatig roeren, zo komt het zetmeel uit de rijst vrij en krijg je die kenmerkende romigheid zonder dat er room wordt toegevoegd.
Inkoper Marta
Bereidingswijze
Verwarm de oven voor op 180 °C. Hak de knoflook fijn en meng met de olie. Snijd de venkel in dunne partjes en leg in een ruime ovenschaal. Leg de blokjes kip ertussen en bestrooi met peper en zout. Besprenkel met de knoflookolie en rooster 30 min. in de oven.
Maak de bouillon met de bouillonblokje(s) en het water in een apart pannetje en houd het tegen de kook aan.
Was en droog de spinazie zorgvuldig. Verhit een scheutje olie in een wok en roerbak de spinazie 2-3 minuten, tot deze is geslonken. Doe de spinazie in een vergiet en laat uitlekken.
Snipper de ui. Verhit de helft van de boter in een kookpan (bij voorkeur met dikke bodem) en fruit de ui 3-4 minuten op laag vuur. Voeg de rijst toe en bak een paar minuten mee.
Zet het vuur middelhoog en voeg al roerende in delen de bouillon toe. Voeg steeds pas weer bouillon toe als de vorige portie is opgenomen door de rijst. De risotto is klaar als de rijst gaar is en de risotto dik vloeibaar. Pureer de gewokte spinazie met de staafmixer en meng door de risotto, samen met de rest van de boter.
Verdeel de risotto over (diepe) borden. Neem de venkel en de kip uit de oven, verdeel over de risotto en serveer.