
Gemak VVV | Sajoer lodeh
met eieren en witte kool
- 15 min bereidingstijd
Ingrediƫnten
- 2 stuk(s) eieren
- 100 mililiter kokosmelk
- 100 gram paddenstoelenmix
- 0.5 stuk(s) prei
- 25 gram sajoerpasta
- 100 gram sobanoedels
- 100 gram witte kool
- 4 stuk(s) eieren
- 200 mililiter kokosmelk
- 200 gram paddenstoelenmix
- 1 stuk(s) prei
- 50 gram sajoerpasta
- 200 gram sobanoedels
- 200 gram witte kool
- 6 stuk(s) eieren
- 300 mililiter kokosmelk
- 300 gram paddenstoelenmix
- 1 stuk(s) prei
- 75 gram sajoerpasta
- 300 gram sobanoedels
- 300 gram witte kool
- 8 stuk(s) eieren
- 400 mililiter kokosmelk
- 400 gram paddenstoelenmix
- 2 stuk(s) prei
- 100 gram sajoerpasta
- 400 gram sobanoedels
- 400 gram witte kool
Benodigdheden
- vergiet
- steelpan
- snijplank
- mes
- kookpan
- hapjespan
Weetje
Van der Moolen is een familiebedrijf dat is ontstaan vanuit een Chinees restaurant in Enschede, waar Meneer Van der Moolen Sr. werkte bij zijn Chinese vader. Omdat er in die tijd niet voldoende toelevering was van een goede kwaliteit noedels zijn ze die zelf gaan maken. En dat doen ze nu nog steeds. Wel op grotere schaal, maar noedels en pasta zijn nog steeds hun specialiteit. Ze maken naar eigen zeggen de lekkerste noedels uit het Verre Oosten van Nederland.
Redacteur Mireille
Bereidingswijze

Breng een steelpan met water aan de kook voor de eieren. Kook de eieren 8 minuten en spoel ze daarna koud af.

Snijd de prei in ringen en spoel schoon. Poets de paddenstoelen schoon en snijd in plakjes. Verwijder het buitenste blad van de witte kool en snijd de benodigde hoeveelheid kool in grove snippers.

Verhit een scheut olie in een hapjespan en bak de prei en paddenstoelen in 3-5 minuten goudbruin. Voeg de sajoerpasta en de witte kool toe en bak nog 5 minuten.

Breng ondertussen een pan met water aan de kook voor de noedels. Kook de noedels 2 minuten in kokend water. Zet daarna het vuur laag en laat nog 6 minuten garen. Giet de noedels af als ze klaar zijn. Spoel koud af en meng een klein beetje olie erdoor tegen het plakken.

Blus de groenten af met de kokosmelk. Roer goed door en breng aan de kook. Zet daarna het vuur laag en laat nog een paar minuten op smaak komen. Kruid eventueel met peper en zout. Pel de eieren en halveer ze.

Serveer de noedels in een diepe kom en schep de sajoer erop. Serveer samen met de gehalveerde eieren.